10 rzeczy, których nauczyliśmy się zmieniając swoje sylwetki. Tobie też pomogą!

Jeśli chcesz zmienić swoją sylwetkę na pewno zastanawiasz się na co, oprócz diety i treningu, zwrócić uwagę. Dlatego zebraliśmy 10 rzeczy, których nauczyliśmy się zmieniając swoje sylwetki. Tobie też na pewno pomogą!

Małe zmiany robią dużą różnicę

Jest dużo czynności, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się błahe i niewiele wnoszące do całego procesu. Jednak z perspektywy czasu, to właśnie te małe zmiany robią największą różnicę. Przykład? Wybieraj schody zamiast windy. Czy jedno wejście coś zmieni? Raczej nie, ale taki codzienny wybór w perspektywie roku daję już sporo pięter.

Czasem warto dać sobie nieco więcej luzu

Wyjście ze znajomymi? Rodzinna impreza? Zrezygnuj czasem ze swoich pudełek, wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. Raz na jakiś czas możesz sobie pozwolić na odstępstwa od diety. Dzięki temu proces zmiany sylwetki nie będzie dla Ciebie katorgą. Pamiętaj jednak, aby zachować w tym po prostu umiar.

Metoda małych kroków

Chcesz schudnąć 15kg? Najpierw musisz schudnąć 2kg. Obieraj sobie nieco mniejsze, krótkoterminowe cele i staraj się je po kolei realizować. Takie pokonywanie małych schodków będzie prostsze do zrealizowania i znacznie bardziej satysfakcjonujące niż dążenie do odległego, często dość nierealnego celu.

Warto wyznaczać realne cele

Każdy chciałby osiągnąć jak najwięcej, w jak najkrótszym czasie. Niestety nie zawsze jest to wykonalne. Stawiaj sobie realne cele, które będziesz w stanie realizować. W przeciwnym razie będziesz się tylko irytować, że Ci się nie udało. Schudnięcie 5kg w tydzień jest raczej nieosiągalne, jednak w miesiąc lub dwa miesiące jak najbardziej

Skup się na działaniu, a nie efektach

Cel w postaci efektów może nie być najlepszym pomysłem. Schudnięcie 10kg, to powinien być tylko efekt. Jako cel obierz sobie rzeczy, nad którymi jesteś w stanie w pełni zapanować. Lepiej nie zakładać, że w danym czasie osiągniesz konkretny efekty w postaci zrzuconych kilogramów. Dobrze za to określić sobie jakich zmian chcesz dokonać w swoim stylu życia. Nad masą nie możesz w pełni zapanować, jednak nad tym, jak będzie wyglądała Twoja dieta i treningi, już znacznie bardziej.

Najtrudniej jest zacząć

Cały proces zmiany sylwetki wydaje się skomplikowany tylko na początku. Wdrożenie treningów, zmiana nawyków żywieniowych, dbanie o codzienną aktywność fizyczną. Wszystko to z początku może wydawać się przytłaczające, jednak z czasem stanie się nawykiem, o którym nie myślisz.

Stopniowo wprowadzaj zmiany

Nie próbuj z dnia na dzień zmienić swoich nawyków o 180°. Wprowadzaj zmiany na spokojnie, stopniowo, metodą małych kroczków. Nie rzucaj się na głęboką wodę, bo to na dłuższą metę się nie sprawdzi. Wprowadzanie zmian stopniowo ułatwi Ci wdrożenie ich w życie i będzie znacznie skuteczniejsze. Nie musi wszystko od razu być idealne, ważna, aby było coraz lepsze

Nikt nie jest idealny

Każdemu zdarzają się gorsze dni. Jeśli masz taki dzień i wpadł Ci nieplanowany posiłek, bądź nie udało Ci się pójść na trening, nic straconego. Jeden gorszy dzień nie przekreśla Twojej dotychczasowej pracy. Działaj dalej i staraj się realizować kolejne założenia.

Nie przywiązuj zbyt dużej wagi do zbyt małych rzeczy

Absolutną podstawą w zmianie sylwetki jest dieta, trening, regeneracja. Wszystko więcej, to tylko dodatki. Żeby zmienić swoją sylwetkę skup się na tych trzech filarach i staraj się możliwie jak najbardziej o nie zadbać. Dopiero później przychodzi czas na rozmyślanie co więcej można zrobić

Lepiej dać z siebie 60% niż nic

Masz gorszy okres w życiu i nie możesz sobie pozwolić na realizowanie wszystkich założeń dietetyczno-treningowych?  W porządku, zdarza się. Nie oznacza to jednak, że masz się z tego powodu poddać i przestać robić cokolwiek. Działaj na tyle, na ile jesteś sobie w stanie pozwolić. Lepiej zrobić choćby pół kroku do celu niż stać w miejscu

Jeśli chcesz zmienić swoją sylwetkę i skorzystać z naszego doświadczenia mamy dla Ciebie fantastyczną wiadomość. Do soboty trwa niewiarygodna promocja. Możesz dołączyć do SlimProjekt z rabatem ponad 70%! Sprawdź to koniecznie.

Share on facebook
Wyślij artykuł na facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kasia Dziurska i Emilian Gankowski

Regularne treningi i zdrowie odżywianie to ich wspólna pasja i codzienność. Oboje już od wielu lat nie wyobrażają sobie życia w innym stylu, konsekwentnie realizują swoje cele i chcą zarażać innych swoją pasją. Założyli SlimProjekt, żeby wspierać innych w dążeniu do ich celów i pomagać w zmianie nawyków na zdrowsze.

Więcej artykułów

Blog

Codzienny rytuał, który pozwala mi utrzymać szczupłą i zdrową sylwetkę

Utrzymanie szczupłej i zdrowej sylwetki, to kwestia codziennych wyborów, które przybliżają, bądź oddalają nas od celu. Żeby ułatwić sobie zadanie dobrze jest wyrobić sobie codzienne, proste w realizacji nawyki, takie nasze rytuały, które nie będą wymagały od nas dużego wysiłku, a pomogą zachować szczupłą i zdrową sylwetkę.

Więcej »
Blog

Jak łatwo możesz pozbyć się wydętego brzucha?

Mnóstwo osób boryka się z wydętym brzuchem. Jesteś jedną z nich i zastanawiasz się co zrobić, żeby pozbyć się wydętego brzucha? Najczęstszą przyczyną tego problemu jest źle skomponowana dieta. Zwykle wystarczy wprowadzić pewne drobne zmiany w diecie, żeby brzuch przestał być problemem. Chcesz dowiedzieć się co dokładnie zrobić? Zapoznaj się z tym artykułem i zobacz jak proste może być rozwiązanie Twojego problemu.

Więcej »
Blog

Masz te objawy i nie możesz schudnąć?

Wiele osób zaczynając swoją przygodę z odchudzaniem po raz pierwszy w życiu zaczyna zwracać większą uwagę no to, co dzieje się z ich organizmem, z ich zdrowiem. Niestety wiele osób mimo starań nie może schudnąć. Często towarzyszą temu również inne objawy, które do tej pory były bagatelizowane. Te objawy pojawiają się u bardzo wielu osób i mogą wskazywać na to, że w organizmie dzieje się coś bardzo niedobrego – rozwija się choroba Hashimoto.

Więcej »