Jak łatwo możesz pozbyć się wydętego brzucha?

Mnóstwo osób boryka się z wydętym brzuchem. Jesteś jedną z nich i zastanawiasz się co zrobić, żeby pozbyć się wydętego brzucha? Najczęstszą przyczyną tego problemu jest źle skomponowana dieta. Zwykle wystarczy wprowadzić pewne drobne zmiany w diecie, żeby brzuch przestał być problemem. Chcesz dowiedzieć się co dokładnie zrobić? Zapoznaj się z tym artykułem i zobacz jak proste może być rozwiązanie Twojego problemu.

Zadbaj o regularność spożywania posiłków

Jesteś osobą, która żyje w biegu i często pomija posiłki? Gdy już masz już na nie czas często sięgasz po cokolwiek, co zaspokoi głód? To może być przyczyna Twoich problemów z brzuchem. Regularność spożywania posiłków to podstawa zdrowych nawyków żywieniowych. Niestety wiele osób o niej zapomina. Regularne spożywanie posiłków sprawi, że Twój organizm będzie lepiej radził sobie z trawieniem tego, co zjesz i dzięki temu brzuch nie będzie wzdęty. Żeby maksymalnie ułatwić trawienie posiłki powinno spożywać się w spokoju, bez pośpiechu, aby móc dokładnie przeżuć każdy kęs pokarmu. Dzięki temu pokarm jest szybciej i sprawniej trawiony, nie zalega zbyt długo w układzie pokarmowym i nie powoduje efektu wydętego brzucha.

Nie przejadaj się

Jedz niewielkie posiłki, najlepiej 4 albo 5 razy dziennie. Gdy czujesz sytość nie sięgaj po dodatkowe porcje słodyczy czy inne wysoko przetworzone produkty. Przejadając się, utrudniasz swojemu żołądkowi i jelitom trawienie. Jedzenie długo w nich zalega i powoduje właśnie efekt wydętego brzucha. Spożywanie kilku niewielkich posiłków w ciągu dnia jest dobrym rozwiązaniem, jeśli mamy problemy z trawieniem. Nasz układ pokarmowy lepiej radzi sobie z kilkoma mniejszymi posiłkami niż z dwoma czy trzema większymi.

Ogranicz niektóre produkty

Dieta składająca się dużym stopniu z produktów wysoko przetworzonych, nadmierne dosalanie posiłków to często przyczyny wzdętego brzucha. Spożywanie dużej ilości soli powoduje zatrzymywanie wody w organizmie. To sprawia, że brzuch i inne części ciała stają się opuchnięte. Aby ograniczyć ilość spożywanej soli nie dosalaj potraw na talerzu przede wszystkim wyeliminuj ze swojego jadłospisu gotowe dania i fast foody. Dodatkowo ogranicz spożywanie produktów, które zawierają duże ilości soli (np. ser typu feta), a sól używaną do przygotowywani potraw zamień np. na zioła. To idealne rozwiązanie, które nada nowych smaków Twoim potrawom. Żeby Twój brzuch nie był wydęty ogranicz również picie gazowanych napojów. Rozszerzają one ściany żołądka powodując wzdęcia i zwiększając tym samym obwód brzucha. Wyeliminowanie ich z diety to naprawdę szybki i prosty sposób na pozbycie się wydętego brzucha.

Jeśli wszystkie sposoby, które zostały tu wymienione nie działają i nadal Twój brzuch jest wzdęty, może to świadczyć o tym, że w Twojej diecie są produkty, które źle na Ciebie wpływają i trzeba je wyeliminować. Tutaj sprawa nie jest taka prosta, ponieważ czasem bardzo ciężko samodzielnie stwierdzić, na które dokładnie produkty nasz organizm źle reaguje i jaka jest tego przyczyna. Może to być SIBO, może to być nietolerancja laktozy, może to być zespół jelita drażliwego albo jeszcze inna choroba. Dlatego w takiej sytuacji najlepiej skonsultować się z doświadczonym dietetykiem. Po zebraniu szczegółowego wywiadu dietetyk podpowie jakie produkty mogą być problematyczne i jakie badania warto wykonać.

Na szczęście w większości przypadków, żeby pozbyć się wydętego brzucha wystarczy wprowadzić odpowiednie zmiany w diecie. Warto zacząć od regularnego spożywania 4 lub 5 niewielkich posiłków w ciągu dnia.

Share on facebook
Wyślij artykuł na facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kasia Dziurska i Emilian Gankowski

Regularne treningi i zdrowie odżywianie to ich wspólna pasja i codzienność. Oboje już od wielu lat nie wyobrażają sobie życia w innym stylu, konsekwentnie realizują swoje cele i chcą zarażać innych swoją pasją. Założyli SlimProjekt, żeby wspierać innych w dążeniu do ich celów i pomagać w zmianie nawyków na zdrowsze.

Więcej artykułów

Blog

Codzienny rytuał, który pozwala mi utrzymać szczupłą i zdrową sylwetkę

Utrzymanie szczupłej i zdrowej sylwetki, to kwestia codziennych wyborów, które przybliżają, bądź oddalają nas od celu. Żeby ułatwić sobie zadanie dobrze jest wyrobić sobie codzienne, proste w realizacji nawyki, takie nasze rytuały, które nie będą wymagały od nas dużego wysiłku, a pomogą zachować szczupłą i zdrową sylwetkę.

Więcej »
Blog

Jak łatwo możesz pozbyć się wydętego brzucha?

Mnóstwo osób boryka się z wydętym brzuchem. Jesteś jedną z nich i zastanawiasz się co zrobić, żeby pozbyć się wydętego brzucha? Najczęstszą przyczyną tego problemu jest źle skomponowana dieta. Zwykle wystarczy wprowadzić pewne drobne zmiany w diecie, żeby brzuch przestał być problemem. Chcesz dowiedzieć się co dokładnie zrobić? Zapoznaj się z tym artykułem i zobacz jak proste może być rozwiązanie Twojego problemu.

Więcej »
Blog

Masz te objawy i nie możesz schudnąć?

Wiele osób zaczynając swoją przygodę z odchudzaniem po raz pierwszy w życiu zaczyna zwracać większą uwagę no to, co dzieje się z ich organizmem, z ich zdrowiem. Niestety wiele osób mimo starań nie może schudnąć. Często towarzyszą temu również inne objawy, które do tej pory były bagatelizowane. Te objawy pojawiają się u bardzo wielu osób i mogą wskazywać na to, że w organizmie dzieje się coś bardzo niedobrego – rozwija się choroba Hashimoto.

Więcej »